Ustawienia i twoje konto

  • mniejsza czcionka
  • domyślna czcionka
  • większa czcionka
logo

2020-07-27

Wakacje na Śląsku Cieszyńskim

57. Tydzień Kultury Beskidzkiej to największa impreza góralska w kraju – w 2020 roku odbędzie się pod hasłem „Trwajmy w tradycji”. Potrwa 9 dni, od 25 lipca do 2 sierpnia. Ponownie przekonamy się, jak mocno góralski folklor łączy ludzi. Tym razem spotkamy się przede wszystkim w Internecie, ale nie tylko…

22 Kino na Granicy to największy przegląd filmów z Polski, Czech i Słowacji. To jedyne wydarzenie filmowe, które już od ponad dwóch dekad odbywa się w jednym mieście, ale po dwóch stronach granicy – w polskim i czeskim Cieszynie. Odbędzie się w dniach 21 – 26 sierpnia.w

Dni Ustronia 21 – 23 sierpnia Tradycyjnie impreza rozpoczyna się „ustróńskim torgiem”, gdzie oprócz produktów regionalnych można posłuchać kapel góralskich. Nie zabraknie także akcentów współczesnych połączonych z aktywnym trybem życia, co zaoferuje ustroński rynek prezentujący szereg koncertów odbywających się podczas piątkowego popołudni wieczorem, przy blasku nocnych świateł już po raz 30 odbędzie się Romantyczny Bieg Parami. Sobota to Międzynarodowa Wystawa Produktów Regionalnych, gdzie będzie można skosztować pysznych wyrobów i zakupić rękodzieło z całego regionu, a niedziela to czas ustrońskich Dożynek.

15. Festiwal Wakacyjne Kadry odbywa się w każdy piątek i sobota od 03.07 do 28.08.2020.  Dwa miesiące z filmowymi nowościami wyświetlanymi na dużym ekranie we wspaniałym klimacie cieszyńskiej starówki. W tym roku Cieszyński    Ośrodek Kultury „Dom Narodowy” w ramach Wakacyjnych kadrów zaprosi też na wyjątkowe, sobotnie spotkania muzyczne! Kameralne koncerty będą odbywały się co tydzień w różnych, często zupełnie nie spodziewanych zakamarkach Cieszyna!

Letnie Koncerty Kameralne odbywają się w soboty od 5 lipca do 16 sierpnia. Cykl kameralnych koncertów muzyki poważnej, które odbywają się w kościołach na terenie gminy Brenna.

VIII Letni Festiwal Wokalno-Teatralny "Lew 2020" - w programie tegorocznej edycji między innymi potrójny recital, spektakl teatralny i koncert.

Dni Koronki Koniakowskiej to organizowane z wielkim rozmachem święto najsłynniejszego rękodzieła wywodzącego się z Trójwsi – koronki koniakowskiej. W programie wydarzenia nie brakuje ciekawych warsztatów rękodzieła, wystaw koronek, występów muzycznych oraz konkursów z nagrodami.

 

Galeria